31 Aralık 2012 Pazartesi

İnceleme / Review : Gamo CFX
Gamo CFX, ilk Tüfeğim olan Torun Magnum K101 ile ortaya çıkan atıcı ruhum artık Torun magnum ile yetinmemeye başlayınca kullanmaya başladığımız tüfektir. O döenmde (2005-2006) hatırı sayılır, nam salmış yaylı tüfeklerden bir tanesi idi. Bugun ise hala, atıcılık sporuna yeni başlayanların yaylı-pistonlu tüfekler içinde ilk tercih ettikleri başlangıç tüfeklerinden bir tanesidir, ispanyol menşeili olup, 2007 ve sonrasında gelen partilerde namlu ucuna yakın kısımda yiv-set'lerde hata olduğu söylentisi yayılmış, ancak o dönemde bile alıp kullananlardan herhangi bir isabetsizlik şikayeti duyulmamıştır. Bendeki model ise daha önceki partiden olduğu için bu sorun hakkında şahsi herhangi bir tecrubem bulunmamaktadır. Tavsiyem bu tüfeği satın almayı düşünen arkadaşların, küçük bir fener yardımı ile namlu ucundan içine doğru gözle kontrol yapmaları (sorunun namlunun ucundaki ilk 2-3cm'lik kısımda olduğu söyleniyordu) ve namludan mermi geçirerek; mermi üzerindeki yiv-setleri incelemelerini ve namludan geçerken herhangi bir anormal sıkışma vs gibi bir durum olup olmadığını kontrol etmeleridir.

4 yorum:

 1. bende var ve isabetli atışlar yapıyorum

  YanıtlaSil
 2. Ben bu spora yeni başladım. İlk silahım Gamo cfx Royal. Size bir kaç sorum olacak, cevaplarsanız sevinirim.
  1 - Bu silahları kaç metreye ve nasıl sıfırlayabiliriz? Malum tek atışlık bir silah. VE her atıştan sonra silahı tekrar kurmak için, sıfırlama aparatından ayırmak gerekiyor. Bu durumda atış grupmanları çok sağlıklı olmayacak.
  2 - Bugün yanlışlıkla mermi yükleme kapağı açıkken tetik düşürdüm. Herhangi bir sorun oluşmuşmudur ?

  YanıtlaSil
 3. Orhan Bey Merhaba,

  Yardımcı ve bilgilendirici yazılarınızı severek takip ediyorum.
  Gamo serilerini inceledim. Çok model ve alternatif var. Genel izlenimlere baktığımda olumlu yazan çok kişi var.
  Size danışmak istediğim;
  Gamo markasının 600TL'ye kadar optikli hangi modelini önerirsiniz?
  70Mt'ye kadar isabetli ve tahrip edebilecek atışlar yapmak istiyorum. Sizce bu maliyetle böyle bir modele sahip olabilir miyim?
  Teşekkürler, iyi çalışmalar...
  Kadir GÜVENÇ

  YanıtlaSil
 4. Selamun aleykum arkadaşlar bende de gamo cfx royal var mermi yatağı zor açılıp kapanıyor bu aparatı nerede bulabilirim bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim tşk ler

  YanıtlaSil