31 Aralık 2012 Pazartesi

Dürbün / Scope : BSA 3.5-10x50

Teknik Bilgiler / Techical Specs
Büyütme/Mangenifaction: 3.5 ile 10 kat arası, elle değişitirilebilir, Between 3.5 to 10 times
Ön Mercek çapıFront Lens Diameter: 50mm
Ağırlık/Weight: net blinmiyor, 550-600 gram arası
Paralaks: yandan paralaks/side wheel
Taret: el ile çevrilen tip / big type easy to control
Kaplama / Finish : Siyah, mat / Black
Tüp çapı / tube diameter: 30 mm
Gövde tipi / Body type: Yekpare / 1 piece
Diğer / Other: Su, Şok ve darbe dayanımlı / Rain, shock proof


Kullandığım güzel dürbünlerden bir tanesi 100-150 metreye kadar grup çalışması için gayet uygun bir dürbün. Gözler iyi ise 200 hatta 250 metreye kadar iş görebilir. 30mm çapında yekpare gövde ile daha fazla ışık geçirgenliği ve dolayısı ile daha iyi netlik sağlanmış, taret'ler (ayar tutamakları) büyük tip, bu da eli ile kolaylıkla ayar yapmayı sağlıyor, clikler gayet net, klik geçişleri ve tıklamalar kolay sayılabiliyor, dürbün 1/4 moa ölçeğine sahip. Lens kalitesi fiyatına göre gayet iyi, çok iyi gözlere sahip bir atıcı bu dürbün ile uzun mesafelere gayet güzel atışlar yapabilir..


2 yorum:

 1. Bu kadar emeğe yorum yapan olmamış , ilk yorum benim olsun elinzdeki dürbünden emin değilim ama piyasadaki bsa dürbünlerin neredeyse tamamı sahte. Özellikle mat tırtıklı-desenli yüzeye sahip 8-32x44 SAHTE bsa lar fahiş fiyatlara satılıyor.
  Oysaki orjinal bsa lar tatmin edici kaliteye sahip optikler.

  S&S..

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar, öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Bendeki 3.5-10x50 dürbün de orjinal değil sanıyorum, zira BSA 'da aynı büyütme oranına sahip olan dürbünler CATSEYE modeli olarak lanse ediliyor, fakat; taklitler de artık kendi içinde kalite olarak kategorilere de ayrıldı sanırım zira bendeki dürbünün BSA'nın sitesinde görünmemesine rağmen (üzerinde catseye yazmadığı için söylüyorum, yoksa tüm özellikleri bir bir aynı olan modeller mevcut) mercek kalitesi fiyatına göre makul seviyede diyebilirim. Ancak ülkemizde orjinal optik bulma sıkıntısı malesef bazı satıcıları etik olmayan sahte ürünleri orjinal fiyatına satma eğilimine itiyor...

  Selamlar.

  YanıtlaSil