31 Aralık 2012 Pazartesi

Dürbün / Scope: Tasco 2-8x32 World Class

Teknik Bilgiler
Büyütme: 2 ile 8 kat arası, elle değişitirilebilir
Ön Mercek çapı: 32mm
Ağırlık: 354 gram
Paralaks: sabit paralaks
Taret: tornavida ile çevrilen tip
Kaplama : Siyah, mat
Tüp çapı: 25.4 mm
Gövde tipi: Yekpare
Diğer: içi nitrojen gazı dolu (Buğu önleme amaçlı
  Su, Şok ve darbe dayanımlı


Uzun süre kullandığım dürbünlerden bir tanesi, fiyatına göre orta kalite bir dürbündür denilebilir, 100 metreye kadar gözlerinde sorun olmayan birisi rahatlıkla grupman atışları için kullanabilir, yalnız tasco ile tasko farklı markalardır, tasko 3.sınıf taklittir, tasco ile tasko'yu karıştırmamak gerekir.4 yorum:

 1. Bu dürbünü bende ayakta-desteksiz atışlar için ciddi anlamda düşünmüştüm.Çünkü kompakt yapısı ve hafif ağırlığııyla bu iş için gerçekten iyi ama netlik ve ışık geçirgenliği konusunda bazı şüphelerim vardı.

  S&S..

  YanıtlaSil
 2. Gözleri iyi olup, uzak mesafeye atış yapılabilcek hafif dürbün arayanlar için dikkate alınması gereken bir alternatif olabilir... Kötü yanı mil-dol olmaması...

  YanıtlaSil
 3. Orhan bey merhaba 150 200 metre atışları için air arms s510 serisine hangi dürbünü tavsiye edersiniz ?

  YanıtlaSil
 4. Dürbün konusu geniş bir konudur, benim en son kullandığım Vector Optics 4-16x50 modeli dürbündür, bunu yurtiçinde bildiğim kadarıyla yetkili satıcısı yok, siparişinizi www.aliexpress.com adlı çin sitesinden verebilirsiniz. Ürünün çin'den size ulaşması kargo yönetime göre 10 ile 30 gün arası sürebilmektedir. Son olarak; Vector Optics ürünleri kendi fiyat kategorisindeki dürbünlerden 1 sınıf üst kalitede mercek kullanmaktadır.

  YanıtlaSil