31 Aralık 2026 Perşembe

Daystate Air Ranger Krono Sonuçları / Shoot StringSahibi olduğum, Daystate Air Ranger 0.22 cal 70 fpe tüfeğimin wasp ve jsb 18 grain mermiler ile 60 atışlık (her bir mermi için ayrı ayrı) namlu çıkış hızlarını kayıt etmek yaptığım kronograf hız ölçümleri aşağıdadır. Tüfek aynen aldığım halinde, yani hiçbir modifiye işlemi uygulanmamış, fabrikadan çıktığı haldedir..

Atış noktasından 1-2 resim (cep telefonu ile çekildiğinden yeterince net değil)


(Resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz. / For original size click the pics.)


30 Atış grafiği / 30 Shoots String (Resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz. / For original size click the pics.)


60 Atış grafiği / 60 Shoots String (Resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz. / For original size click the pics.)

2 yorum:

 1. Merhaba,
  25,4 gr lik pelet ile deneme şansınız oldu mu?Olmadıysa onu da ekleme imkanınız olabilir mi?Sanırım bu güçteki bir tüfek için 18,1 gr düşük kalabilir.Bir de wasp'ın bulunma zorluğu düşünülürse , 25,4 JSB için değerlendirme imkanınız var mıdır?Bu pelet ile ayrıca , 100-150 ve 200 m için grupman çalışması yapılabilir mi?
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Ölçümlerin yapıldığı zamanda elimde bu iki pellet mevcuttu, aslında aklımda 21 grain H&N Baracuda, 25.4 grain JSB, 28 grain EUNJIN ile de yapma düşüncem var, yalnız daha önceden 25.4 grain JSB monster ile yaptığımız grupmanların sonuçları tatminkar değildi, hatta 18 grainlik JSB ler ile kıyaslanacak durumda bile değildi.

  Yine de uygun zamanda saymış olduğum pelletler ile hem grupman çalışması hemde namlu çıkış hızlarının ölçümünü yapıp yayınlayacağım...

  YanıtlaSil